Dárky, květiny - Český jazyk   Květiny, dárky - zasíláme i na slovensko, objednávejte zde Zasíláme i na Slovensko - viz. informace Neděle 21. července má svátek Vítězslav

Květiny pokojové

Původ pěstování a tvarování květiny v miskách pochází ze starověké Číny. Pěstování květiny je často považováno za umění.

Pěstování květiny v misce nepatří mezi náročné věci, ale vyžaduje alespoň malou péči. Základem pěstování pokojové květiny je pravidelná zálivka. Rychlost dorůstání je individuální dle druhu květiny

Na světě je mnoho druhů květin, proto si každý zájemce vybere tu svou, ať jde o začátečníka, který si zvolí méně náročnější květiny, nebo odborníka, který sáhne po exkluzivních a pečovatelsky náročných květinách.

Péče o květiny

Mnohdy je uváděno, že péče o květiny je náročná činnost. Většinou to není pravda. Nutno podotknout, že v běžném životě se staráte každý den o mnoho náročnějších věcí, než jsou květiny, děláte to se stereotypní pravidelností a zvládáte to bez problémů. Stejně tak o květiny se jistě dokážete starat, jsou to v podstatě rostliny jako každé jiné a jsem si jist, že stejně jako pravidelně zaléváte jiné květiny, tak se budete starat i o naše. Květiny si rychle zamilujete a budete se o ni starat, jako o svoje dítě, věřte mi, je to láska.

Druhy květiny

V našem klimatickém pásmu se vyskytuje několik druhů květiny pro pěstování v miskách, každá květina je specifická něčím jiným, ale hlavní je, že všechny jsou přizpůsobeny k životu v našem prostředí, v našich klimatických podmínkách a podnebí. Některé pokojové květiny vyžadují více světla, některé méně světla, proto si každý vybere tu svoji květiny, podle orientace oken na světové strany a mnoha dalších kritérií. V letních období je možné květiny umisťovat i venku, pokud ji dostatečně zastíníte, aby ji nespálilo sluníčko.

Zalévání pokojové květiny

Nedá se jednoznačně určit, jak často a kolik vody se má použít na zalévání pokojové květiny. Je to způsobeno tím, že každé květiny vyžadují odlišné množství vody a  to závisí na umístění květiny. Například na parapetu květiny poměrně rychle v zimě z důvodu topení, či v létě z důvodu sluníčka, vysychá. Ve stínu květiny pomaleji vysychají, tudíž nepotřebují tak častou zálivku. Tudíž je důležité, aby si každý pěstitel našel ten svůj interval a i mimo tento interval občas pokojové květiny zkontroloval. Některé květiny potřebují být stále vlhké, některé naopak potřebují první proschnout a až následně stromek znovu vydatně zalít.

Přesazování květiny

Přesazovat květiny, neboli stromeček, se doporučuje v určitých měsících, ale opět je to pro každou květinu v jiném čase. V našem obchodě ke každé květině obdržíte návod, jak se o danou květinu starat, takže budete mít všechny potřebné informace. Interval pro přesazení květiny je doporučován  jednou za rok, či dva roky. Při přesazování se doporučuje zkrátit 1/3 kořenů, pokud je to nutné a kořeny květiny již přerůstají z misky ven.

Hnojení pokojové květiny

Květiny je potřeba pravidelně hnojit, v naší nabídce je několik druhů hnojiv. Hnojivo se ředí v určitém poměru. Doporučený interval v letních měsících je jednou za 14 dní a v zimním období stačí méně, jednou za 3-4 týdny. Doporučuje se jemně rozprašovačem pokropit celou květinu a také zalít do misky. Hnojení pokojové květiny je opravdu potřebná věc a bez toho se neobejdete.

Střihání květiny

Nemusíte se bát, není to žádná věda, květiny můžete zastřihávat dle svého vkusu do tvaru, který Vám připadne zajímavý, opravdu je to jen na Vás , jaký tvar zvolíte, je to přece Vaše květina. Můžete střihat manikurníma nůžkama, nebo můžete zakoupit v našem květiny,dárky obchodě speciální nůžky na střihání květin. Opět od nás dostanete jak zhruba květiny střihat, za kterým listem atd.

Partneři | Citrusy | Bonsaje | Kaktusy | Dárky k narozeninám | dárky pro muže | bonsai